Czego nie mówi osoba z depresją?

A jeśli Wam się spodoba, poślijcie dalej w świat. Niech świadomość rośnie! Pamiętajcie, że oczywiście na kanale znajduje się również pierwsza część filmiku.
Ten odcinek, podobnie jak poprzedni został oparty na książce "Równia wznosząca".
Literatura:
Korb A., Równia wznosząca – jak pokonać depresję z pomocą neuronauki, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2019.

Psychologiczne książki #1: ANTYRAK. Nowy styl życia. Recenzja.
W pierwszej recenzji psychologicznych książek omówię dzieło, które w ostatnich latach miało największy wpływ na moją świadomość w wielu kwestiach. Gdy martwiłem się o swoje zdrowie, książka przyniosła mi w pewnym sensie ukojenie i wiedzę, że nie musimy pozostać bezradni wobec kryzysu zdrowotnego, a on sam może sprawić, że zaczniemy bardziej doceniać życie w nas oraz wokół nas. Stało się to oczywiście dzięki dużej dawce wiedzy zawartej w książce, choć nie byłoby to możliwe, gdyby nie świetny styl pisarski autora, który otwiera przed czytelnikami bardzo osobisty świat.

Niezdiagnozowane ADHD. 5 dalekosiężnych konsekwencji.
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) może kojarzyć się nam się z dziećmi, które mają problemy z impulsywnością, zdolnością skupienia i ogólnymi trudnościami w życiu szkolnym. Wielu dorosłych jednak również zmaga się, najczęściej nieświadomie, z wieloma konsekwencjami niewykrytego zaburzenia oraz trudności z nim związanych. Brak właściwego podejścia do tematu prowadzi do wielu dalekosiężnych konsekwencji. Kluczowa jest właściwa diagnoza i wsparcie. Twoje życie oraz życie wielu osób może mieć po prostu lepszą jakość, jeśli poznacie swoje indywidualne cechy, zdolności i trudności, które w niektórych przypadkach mogą nawet zaletami.

ZPP #1 Czym jest DEPRESJA? NEURONAUKA o DEPRESJI.
W pierwszym odcinku podcastu wracamy do tematyki depresji, w którym odpowiemy sobie wstępnie na pytania dotyczącego tego, czym jest ta podstępna choroba.