Niezdiagnozowane ADHD. 5 dalekosiężnych konsekwencji.
5 dalekosiężnych konsekwencji
1. Problemy w szkole lub z utrzymaniem pracy - tradycyjny sposób uczenia się i pracy dla osób z ADHD jest bardzo nieefektywny,
2. Zaniedbywanie relacji z innymi ludźmi (nawet tych, na których Ci zależy),
3. Samotność i poczucie niezrozumienia.
4. Pogorszenie się stanu zdrowia fizycznego z powodu nieustających zmartwień,
5. Ryzyko rozwinięcia się depresji i zaburzeń lękowych z powodu nawarswiających się problemów i wycieńczenia psychicznego
Masz jakieś pytania bądź refleksje? Daj znać w komentarzu na instagramie.
Oczami Psychologa w Pytanie Na Śniadanie
Jakiś czas temu miałem okazję być gościem w TVP 2 i wziąć udział w program „Pytanie na śniadanie”. Materiał zobaczysz poniżej.
Znikające dzieci - nastoletnia depresja. Jak chroniczny stres wyniszcza mózg.
Chroniczny stres zmienia funkcjonowanie naszego mózgu i sprawia, że możemy powoli znikać. Depresja to podstępna choroba, dlatego świadomość jej mechanizmów jest tak ważna.
Niezdiagnozowane ADHD. 5 dalekosiężnych konsekwencji.
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) może kojarzyć się nam się z dziećmi, które mają problemy z impulsywnością, zdolnością skupienia i ogólnymi trudnościami w życiu szkolnym. Wielu dorosłych jednak również zmaga się, najczęściej nieświadomie, z wieloma konsekwencjami niewykrytego zaburzenia oraz trudności z nim związanych. Brak właściwego podejścia do tematu prowadzi do wielu dalekosiężnych konsekwencji. Kluczowa jest właściwa diagnoza i wsparcie. Twoje życie oraz życie wielu osób może mieć po prostu lepszą jakość, jeśli poznacie swoje indywidualne cechy, zdolności i trudności, które w niektórych przypadkach mogą nawet zaletami.